ASRIN FELAKETi - Maraş Depremi

ASRIN FELAKETİ - Kahramanmaraş Depremi

Ülkemiz (Türkiye), 6 Şubat Pazartesi günü üst üste yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremle sarsılmıştı.
ASRIN FELAKETi - Maraş Depremi
Maraş Depremi

Ülkemizde maddi ve manevi olarak ağır kayıplara sebebiyet veren depremin yıkıcı etkiler halende devam etmektedir. Vefat edenlerin mekanları cennet olsun ve yaralılara acil şifa versin Yüce Mevla'm İnşallah. Geride kalan ve depremden ağır etkilenen vatandaşlarımıza sabırlar versin İnşallah.
"13,5 milyon vatandaşımızın yaşadığı 10 ilimizde, 500 kilometre çapında bir alanda etkili olan depremler, maalesef çok büyük bir yıkıma yol açmıştır. Sarsıntıların hissedildiği mücavir şehirlerle birlikte felaketten etkilenen nüfus 20 milyona yaklaşıyor. Bilim adamları bu zelzeleler sonucu ortaya çıkan enerjinin, 500 atom bombası gücünde olduğunu ifade ediyor.
Devletimizin ilgili kurumlarının yanında sivil toplum örgütleri ve gönüllülerin, afetzedelere yardım etmek için yoğun çaba harcadığını dile getirdiğini, "Bir taraftan arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarını yürütürken, diğer taraftan da çadır, konteyner ve prefabrik yapıların kurulumuna hız vererek İnşallah çok yakında yıkılan şehirlerimizi yeniden inşa ve ihya çalışmalarını tamamlayacağız. 

ASRIN FELAKETi - Maraş Depremi
Depremdeki Gelişmeler

ASRIN FELAKETi - Maraş Depremi
Depremdeki Gelişmeler


Haberin devamı: https://www.haber7.com/foto-galeri/78259-asrin-felaketi-10-iki-etkiledi-turkiye-aninda-harekete-gecti-iste-dakika-dakika-gun-gun-yasananlar/


Haber (Haber24) | AK SEO (akblog.net)

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski