Erdoğan Ödül Verdi Ortalık Karıştı

Cumhurbaşkanı'nın elinden ödül alan Yılmaz Erdoğan'a sosyal medya linci

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ödül alan sanatçı Yılmaz Erdoğan, sosyal medyada eleştirilere maruz kaldı.

CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLTÜR VE SANAT BÜYÜK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDUGALERİNİN DEVAMI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni'ne katıldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni’nde konuştu. Erdoğan, "Bizim medeniyetimiz bir aşk medeniyetidir. Üzerinde yaşadığımız coğrafya şairleri sultan, sultanları şair kılan, kudretin kelamdan ve kalemden neşet ettiği mümbit topraklardır" dedi.

“SANATÇILARI ARASINDA AYRIM YAPAN DEĞİL, SANATÇILARINI BAĞRINA BASAN BİR TÜRKIYE ANLAYIŞIYLA HAREKET EDİYORUZ"

Sanatçıları arasında ayrım yapan değil, sanatçılarını bağrına basan bir Türkiye anlayışıyla hareket ettiklerine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Boynunda mahkumiyet kararıyla ebediyete irtihal eden Üstat Necip Fazıl’a nasıl hürmet gösteriyorsak, tek parti döneminde hapislerde sürünen Nazım Hikmet’e de aynı şekilde sahip çıkıyoruz. Bunu birileri gibi sadece lafta yapmıyor, icraatlarımızla, attığımız adımlarla açıkça ortaya koyuyoruz. Vatandaşlıktan çıkarıldıktan 58 yıl sonra Bakanlar Kurulu kararıyla Nazım Hikmet’e yeniden Türk vatandaşlığı veren biz olduk” dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri töreninde ödüle layık görülen oyuncu, senarist, yönetmen ve şair Yılmaz Erdoğan, ödülünü bizzat Cumhurbaşkanı'nın elinde aldı.

Sosyal medyada lince uğradı

Yılmaz Erdoğan'ın ödül almasını kabullenemeyen sosyal medya takipçileri, kendisini linçlemeye başladı.
Recep Tayyip ERDOĞAN
Recep Tayyip ERDOĞANHaber (Haber24) | AK SEO (akblog.net)

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski