İç Cephe Mantolama Malzemeleri m2 Fiyatları

Mimarlık İnşaat Mühendislik Fiyatları

Bir mekânın iç konforunu doğrudan değiştirmek, etkileyici görünüm oluşturmak ve alanın ısı dengesini yönetmek amaçlı yapılan işlemlerden ilki iç cephe mantolama olarak bilinmektedir. İç cephe mantolama malzemeleri m2 fiyatları ise 30.00tl fiyatından başlayarak alan büyüklüğüne göre 65.00TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu fiyatlar m2 şeklinde hesaplanıyor olup birim fiyat şeklinde değerlendirilmektedir. Aynı şekilde işçilik fiyatı da belirleniyor olup müşteriye keşif sonrası fiyat listesi şeklinde verilmektedir.
Fiyatlar alan büyüklüğüne ve alan içindeki cephe sayısının en ve boy ölçülerine göre değişkenlik gösteriyor olup firma bünyesine göre de çeşitlenmektedir. Bunun yanı sıra kullanılacak malzeme tercihi de liste fiyatını etkileyen bir konudur. Net bir fiyat belirtilmemesi nedeniyle Mimarlık İnşaat Mühendislik firması ile iletişime geçilerek fiyat alınması gereklidir.

İç Cephe Mantolama Avantajı

İç cephe mantolama avantajı az kullanılan alanlarda öne çıkan bir konudur. Mimarlık İnşaat Mühendislik firması bu alanda da gerekli çalışmaları yapmıştır. Genel bakımdan dış cephe mantolama işlemi gerekli ve çok yönlü fayda sağlıyor olsa da çok katlı binalarda çeşitli işletmelerin anlaşmaya varamaması halinde daire içi özel olarak yapılan işlemler şeklinde değerlendirilmektedir. İç alanın soğuk havalarda iklimlendirme ürünü ile kısa sürede ısınmasını ve bu ısıyı korumasını sağladığı görülmektedir. Bunun beraberinde kötü olarak sınıflandırılan iç mekânın onarılıp daha güzel ve konforlu görünmesini sağlayan bir işlemdir. Mimari yönde iç dekorasyon işlemleri olarak ta değerlendirilmesi bu durumdan kaynaklanmaktadır.

İç Cephe Isı Yalıtımı 

İç cephe ısı yalıtımı beraberinde alandaki ısı dengesini koruma ve ses yalıtımı oluşturabilme mümkün olmaktadır. Dış mekân gürültüsünü önleme haricinde iç alandaki ses seviyesinin de dış alana yansımasını önlediği görülmektedir. Halk arasında kâğıt gibi duvarlar ifadesine yönelik genel bir koruma oluşturan ve kişiye özel alanı farklılaştıran iç cephe mantolama şekli desenli malzemeler kullanılarak veya teknik açıdan uygun olan özel boyaların son işlemde kaplanmasıyla da yapılabilmektedir.Son hali oldukça güzel duran mantolama işlemleri genel bakımdan haşere oluşmasını, çatlakların giderilmesini ve ısı korumasını üstün seviyeye çıkarılmasını sağlayan teknik bir işlem şeklinde özetlenmekte ve çokça tercih edilmektedir. Mimarlık İnşaat Mühendislik uzman ekibiyle bu alanda bütün taleplerinizi karşılamaktadır.

İç Cephe Mantolama Malzemeleri m2 Fiyatları İçin İletişime Geçiniz

Daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.
İletişim Bilgileri.

İstanbul Boya İnşaat Hizmetleri
İstanbul İnşaat Mimarlık Mühendislik Hizmetleri

Haber (Haber Merkezi) | Google SEO (akblog.net)

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski