Babacan: "Türkiye Cumhuriyeti'nin şu anda en riskli dönemini yaşıyoruz"

Babacan: "Türkiye Cumhuriyeti'nin şu anda en riskli dönemini yaşıyoruz"DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, "Türkiye Cumhuriyeti'nin şu anda en riskli dönemini yaşıyoruz.  İktidarı buradan çok net bir şekilde uyarıyorum. Derhal ama derhal önlem alın" dedi. 

Babacan, İstanbul’da partisinin Esenler ilçe binasının açılışında yaptığı konuşmada, seçimde her türlü haksızlığa uğrayanların kazanacağını söyledi. 

Babacan'ın konuşması satırbaşlarıyla şöyle:


'Üç gündür haykırıyorum ve iktidarı uyarıyorum. Tekrar tekrar vurguluyorum, bu işin şakası yok. İnanın şakası yok. Eğer Beştepe aklını başına almazsa bu işin sonu kötü olacak diyorum."

"-İktidara buradan tekrar tekrar sesleniyorum. Bir vatandaşlık görevi olarak bu uyarımı yapıyorum. Derhal ama derhal aklın ve bilimin gereğini yapın. Allah'ın verdiği aklı kullanın.”

“-Türkiye'nin önemli gündemi budur. Tehlike büyük ve yakın. Birileri tutturmuş gündem değiştirmek için işte falanca şirketin adı ne olsun diye tabela kavgasına girmiş. Birileri aday kim diye magazin peşine düşmüş.  Ya ülke batıyor. İktidar hâlâ tabela değiştirmekle meşgul.”

“-İflas; parayla bile benzin, mazot bulamamak demek. 6 saat, 10 saat elektrik kesintisi yaşamak demek. İflas demek doğalgaz kıtlığı demek, sanayinin durması demek. İflas demek işsizliğin patlaması demek.  Şu andaki enflasyon seviyesi ile bile nefes alamıyorken iflas demek nefessiz kalmak demek.”

"En riskli dönem"


“-Türkiye Cumhuriyeti'nin şu anda en riskli dönemini yaşıyoruz.  İktidarı buradan çok net bir şekilde uyarıyorum. Derhal ama derhal önlem alın. Koskoca ülkeye yazık etmeyin."

"-Bu ülke iflas ederse gençlere en büyük kötülüğü yapmış, batmış bir ülke bırakmış olursunuz. Esnaf dükkânının kapısına kilit vurmak zorunda kalacak diyorum. Emekli için torunu ile gezmek tamamen hayal olacak, diyorum. Çiftçi toprağını ekemeyecek, dikemeyecek. Pazarda tezgâhlara sebze meyve gelemeyecek.”

“İstanbul'dan Beştepe’ye sesleniyorum. Sizin yüzünüzden ülke en az 20 sene geriye gitmiş durumda. Krizlerin ortağıyla, Bahçeli ile kafa kafaya verip Türkiye'ye her türlü krize soktunuz."

"-130 milyar dolar diyorduk ya, şu anda 180 milyar dolar oldu… Mirasyedi, hayırsız evlat gibi ne bıraktıysak harcadınız tükettiniz ya. Yazık günah. Hazırı tüketip borç batağına sapladınız. Aklınızı başınıza devşirin ya da o koltuklardan çekin gidin.”

“-Bu millet sizi saçmalıklarınızın bedelini ödemek zorunda değil.  Bu millet sizin ihtirasınızın acısını çekmek zorunda değil."

"-İlk seçimde iktidara gelip bu krizi çözeceğiz. Bu iş bizim. Ama bunların iktidarda olduğu her gün işimiz zorlaşıyor. Çünkü hasar büyüyor, ekonomideki delik büyüyor”.

"Elini ayağını çek"


“-Erdoğan'a çağrımdır; ülke iflas etmesin istiyorsan, ülke o çukurdan aşağı düşmesin istiyorsan yapacağın Merkez Bankası'nın ve TÜİK’in başına dürüst ve liyakatli bir ekibi koy ondan sonra elini ayağını çek. Bir an önce bak uçurumdan şöyle direksiyonu kır.”

"-Bu ülkede bu iktidar yüzünden bir kısım zenginleşirken diğer bir kısım fakirleşiyor. Yerinde sayan falan da yok. Az sayıda insan çok zengin oldu ama geniş kitleler maalesef derin bir yoksulluğa düştü."

"-Adalet bitti ülkede. Zulüm var. Kendi lafzıyla söylüyorum, küfre eşdeğer bir zulüm var.”


--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi
Sponsor: Ak Blog NET

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski