Pençe Kilit Operasyonu'nda 1 asker şehit oldu

Pençe Kilit Operasyonu'nda 1 asker şehit olduIrak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Kilit operasyonunda bir askerimiz daha şehit oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın kuzeyinde terör hedeflerine yönelik operasyonu devam ederken, acı bir haber daha geldi.

Pençe Kilit operasyonunda ikinci şehidimiz
Dün bölgede teröristler tarafından önceden yerleştirilen EYP’nin patlaması sonucu yaralanarak hastaneye sevk edilen Mu. Ütğm. Ömer Delibaş şehit olmuştu.

Bugün de operasyon bölgesinde görevli Piyade Teğmen Kaan Kanlıkuyu'nun roket atarlı saldırı sonrasında şehit olduğu açıklandı.

MSB'den açıklama

Milli Savunma Bakanlığı, konuyla ilgili şu paylaşımda bulundu:

"Pençe-Kilit operasyon bölgesinde, 19 Nisan 2022 tarihinde, kahraman silah arkadaşımız P.Tğm. Kaan Kanlıkuyu, teröristler tarafından yapılan roketatarlı saldırı sonucunda şehit olmuştur."

Bakan Akar'dan başsağlığı mesajı
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Pençe- Kilit Operasyon bölgesinde teröristlerin roketatarlı saldırısı sonucu şehit olan Piyade Teğmen Kaan Kanlıkuyu için basşsağlı mesajı yayınladı. Bakan Akar, şehide Allah'tan rahmet, ailesi ve Türk milletine başsağlığı, sabır dileğinde bulundu.--------------------------------------------------------------------
Haberin Merkezi
Sponsor: Ak Blog NET

Yorum Yap

Daha yeni Daha eski